В опозиції вважають, що сигнали про замінування влада може трансформувати в реальний теракт

15 Грудня 2013, 12:08

"Тривожні сигнали про так звані замінування київського метрополітену, аеропортів, інших об'єктів можуть перетворитися на реальний терористичний акт", – заявив Кожем'якін.

Він також додав: "Мені не хочеться вірити, що виконавцями таких дій можуть бути працівники спецслужб України, у даному випадку, СБУ. Про це я говорю небезпідставно».

За словами Кожем'якіна, об'єктами для терактів можуть стати станції метро, торгові центри, а також Майдан Незалежності, де відбувається сам протест.

"Весь цинізм полягає у тому, що розробники цих ідей планують перекласти відповідальність на опозиційних політиків", – підкреслив Кожем 'якін і додав, що ніколи в штабі опозиції не розглядалися заходи, які могли б завдати загрозу здоров'ю та життю громадян.

Депутат звернувся до керівництва СБУ з вимогою не дати можливості підлеглим "заплямувати офіцерську честь".

Якщо ж побоювання опозиції підтвердяться, то відповідальність, за словами політика, буде покладена на нинішню владу і керівництво СБУ.

Кожем 'якін виступав прес- центрі в мундирі генерал -майора СБУ. Він – колишній заступник голови СБУ з оперативних питань – начальник Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

Як повідомлялось, 14 грудня у СБУ підтвердили, що Антитерористичний центр привів у готовність суб’єкти боротьби з тероризмом на території Київського регіону.

У СБУ пояснили, що такі заходи викликані "непоодинокими анонімними повідомленнями про замінування об’єктів з масовим перебуванням людей та погрозами вчинити вибухи, що мали місце у листопаді та грудні цього року на фоні складної ситуації в центральних районах столиці".

Раніше опозиціонери заявили про можливі провокації на Майдані Незалежності в ніч на 14 грудня. За їх словами, "два підрозділи "Альфа", розквартировані в Києві в районі вулиці Червоноармійська, і спецпідрозділи внутрішніх військ, що знаходяться на вулиці Мельникова, отримали команду переодягнутися в цивільну форму одягу, проникнути на територію Майдану Незалежності (і/або на так званого "антимайдану" в Маріїнському парку) і провокувати бійки і безлади.".

Нагадаємо, 11 грудня о 14.55 до чергової частини лінійного відділу міліції на станції "Київ-Пасажирський" від оператора служби "102" надійшло повідомлення про те, що вокзал, а також аеропорти "Київ" і "Бориспіль" заміновані.