В опозиції впевнені, що силові структури переходитимуть на бік Майдану

5 Грудня 2013, 16:30

«В Україні армія не втручається у мітинг на Майдані Незалежності, міліція забезпечує громадський порядок, зокрема на дорогах, а в сутичках задіяні тільки спецпідрозділ «Беркут», який діє дуже агресивно», – заявив Гриценко

За його словами, окремі випадки переходу силових структур на бік Майдану будуть, адже «у багатьох офіцерів усередині вирує злість і навіть ненависть до тих, хто з офіцерськими пагонами у бронежилетах так повівся з мирними громадянами».

«Такі випадки, очевидно, будуть, але говорити про масовий відхід – немає підстав. Очевидно, для тих виродків, які дозволили собі вийти за межі закону й по-садистському знущатися нам неозброєним громадянами поняття честі й гідності – пустий звук. З іншого боку, важко пояснювати логіку таких людей – я не бачу жодного сенсу, вони повинні бути ізольовані від суспільства», – наголошує політик.

Гриценко висловив сподівання, що владі вистачить здорового глузду або відчуття небезпеки для того, щоб виконати вимоги Майдану, «зокрема звільнення міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і притягнення до кримінальної відповідальності всіх, хто віддавав злочинні накази і всіх, хто їх виконував, і також відставка уряду».

«Ці вимоги можна було виконати швидко, це було б правильним для країни, і питання про перехід силових структур на бік Майдану не поставало б», – наголосив політик.

Нагадаємо, 4 грудня колишні командири «Беркуту» закликали нинішніх офіцерів і бійців не ганьбити честь спецпідрозділу та радять Азарову "не переоцінювати свої сили" щодо розгону демонстрантів.

Нагадаємо, 30 листопада близько 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві. У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.