В опозиції назвали основні загрози законопроекту про мирні зібрання

6 Вересня 2012, 15:26

Так, за словами депутата, в разі ухвалення документа повідомляти органи влади та місцевого самоврядування про проведення будь-яких масових заходів потрібно буде за 2 робочі дні.

«Якщо зараз заявку в мерію, наприклад, можна занести хоч за п’ять хвилин до початку масової акції, то в разі ухвалення цього законопроекту, це треба буде робити за два робочих дні. На практиці ж, у зв’язку з різноманітними вихідними та святковими днями це може розтягнутися аж до 5-6 днів», – сказав Парубій.

Він також наголосив, що після прийняття законопроекту Верховна Рада отримає право законодавчо визначати місця, на яких в принципі заборонено проведення будь-яких масових заходів.

«В законопроекті сказано, що Верховна Рада може обмежувати місця проведення масових акцій «законами». Тобто не конкретно цим законопроектом, який стосується масових акцій, а взагалі у будь-який момент ухвалити будь-який закон, який наприклад заборонить проведення акцій в центрі Києва», – відзначив депутат.

При цьому Парубій додав, що Кабінет міністр фактично теж отримає право обмежувати місця проведення масових заходів, встановивши на певній території режим карантину.  «Таким чином, уряд зможе ухвалити рішення, що на території біля Кабміну чи під Адміністрацією президента поширилися епідемія грипу і, відповідно, жодні масові акції там проводити буде не може», – сказав депутат.

Парубій відзначив, що у Верховній Раді є два законопроекти щодо організації та проведення мирних заходів – урядовий (№ 2450), який вже прийнятий у першому читанні, і «регіонала» Юрія Мірошниченка (№10569), проект якого називають більш «м’яким», і за розгляд якого Рада ще не бралася.

За словами депутата, парламентська більшість планувала сьогодні ухвалити законопроект Мірошниченка у першому читанні, щоб зрівняти обидва документи у статусі. І наступного тижня, звівши їх в один, винести на голосування в цілому. Через це урядовий законопроект і був сьогодні знятий з розгляду. Але раптово провалилося голосування за проект Мірошниченка, бо не проголосували комуністи. Як регіонали діятимуть далі – невідомо, резюмував Парубій.

При цьому депутат висловив надію, що законопроект про мирні зібрання не буде прийнято до того, як висновки по ньому надасть Венеціанська комісія. Хоча не виключив, що парламентська більшість зможе проголосувати його у будь-який момент.