Кожного разу боротьба за призові місця відзначалась напруженістю та максимальною концентрацією військовослужбовців. Адже винагородою за перемогу був не лише престиж для частини, а й право представляти ОТУ «Маріуполь» на другому етапі змагань на рівні усього угрупування військ, які залучені до проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
Зокрема, під час змагань на кращу розвідувальну групу учасникам довелось здійснити марш-кидок на 15 кілометрів та подолати 5 кілометрів на швидкість у повному спорядженні, виконати вогневі вправи зі стрілецької зброї з автомобіля на ходу та з гранатомета, здійснити корегування вогню мінометної батареї, продемонструвати навики орієнтування на місцевості, подолати заміновану ділянку, організувати «дньовку» та пости спостереження, надати медичну допомогу та евакуювати з поля бою пораненого товариша тощо.
Своєю чергою розрахунки ДШК демонстрували комісії змагань свої навики та вміння у розбиранні кулемета, зайнятті вогневих позицій та приготування до бою, влучності стрільби по різноманітних мішенях на різних відстанях.
Одним з найбільш динамічних став перебіг змагань на кращий екіпаж бойової машини піхоти. На одному з полігонів Приазов’я військовослужбовці показували свою майстерність не лише у веденні вогню з БМП, а й у злагодженості екіпажів при переведенні машин з похідного положення в бойове, підготовці до пуску у ПТКР тощо.
Для військовослужбовців-учасників, за їх численними відгуками, усі ці змагання дали змогу не тільки проявити свої найкращі професійні якості, а й обмінятися практичним досвідом з товаришами по зброї, реально оцінити свої спроможності та отримати додаткові мотиви до подальшого самовдосконалення. Також усі військові відзначили, позитивну психологічну складову проведених заходів, адже такі конкурси вносять розмаїття та нові враження у переважно одноманітні бойові будні.