В ОПЕК відмовилися розглядати скорочення видобутку нафти – джерело

1 Березня 2016, 12:19

Країни ОПЕК навряд чи вирішать знизити обсяги видобутку нафти під наради в червні, навіть якщо ціни на сировину залишаться дуже низькими. Питання про скорочення видобутку «чорного золота» не розглядається. Про це повідомили джерела в Організації.

Крім того, країни ОПЕК прагнуть подивитися, чи буде Росія дотримуватися домовленостей про заморожування видобутку, додали джерела.

Зниження обсягів видобутку не розглядається, хоча припинення їх нарощування – це лише перший крок до відновлення балансу попиту і пропозиції на ринку, зазначив міністр нафтової промисловості Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі минулого тижня.

«Може, до кінця року (зниження буде можливим), коли стане ясно, що Іран дійсно виробляє ті обсяги, про які говорить. Але не в червні», – зазначило джерело з однієї з близькосхідних країн ОПЕК.

Нагадаємо, 16 лютого Росія, Саудівська Аравія, Катар та Венесуела домовилися про обмеження обсягів видобутку нафти з метою стабілізації ціни на світовому ринку. У свою чергу Іран прагне наростити експорт після того, як світові держави скасували санкції внаслідок виконання країною усіх вимог програми з ядерного обмеження. Також і Саудівська Аравія 18 лютого заявила про відмову від скорочення обсягів видобутку «чорного золота».