В ОП заявили, що інспекція в районі Шумів відбутися поки не може

10 Вересня 2020, 15:15

В Офісі президента констатували, що  інспекція в районі Шумів Донецької області наразі не може відбутися – через постійну зміну запитів Росії та бойовиків ОРДЛО.  Про це повідомляється на сайті ОП у четвер, 10 вересня.

 

«Враховуючи фактичну відмову Росії та представників незаконних збройних формувань в ОРДЛО дотримуватися досягнутих домовленостей і працювати на основі здорового глузду заради підтвердження правдивих фактів щодо ситуації на лінії розмежування – констатуємо, що інспекція в районі Шумів Донецької області наразі не може бути проведена», – йдеться в тексті.

 

В ОП заявляють, що станом на ранок 10 вересня отримали від бойовиків ОРДЛО низку вимог, що суперечать одна одній, спотворюють характер домовленостей про режим припинення вогню та принижують ОБСЄ як авторитетного та об’єктивного посередника.

 

«Саме тому погодженого в межах безпекової підгрупи ТКГ (Тристоронньої контактної групи – Ред.) виключно «одноразового інспектування» виключно однієї точки не відбудеться. У зв’язку з постійною зміною запитів російської сторони», – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 9 вересня у ТКГ домовилися проводити спільне інспектування в районі Шумів.