В ОП відреагували на відставку Смолія

2 Липня 2020, 09:44

Офіс президента Володимира Зеленського після відставки голови Національного банку України Якова Смолія опублікував заяву, у якій наголошується, що безумовним пріоритетом глави держави і його команди залишається забезпечення незалежності НБУ. Про це повідомили в прес-службі ОП.

 

"Правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на принципах незалежності та професіоналізму. Національний банк України спільно з урядом повинні продовжувати реалізацію виваженої монетарної та фіскальної політики, що буде служити запорукою для забезпечення макроекономічної і фінансової стабільності і сприятиме економічному зростанню і відновленню банківського кредитування", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас в ОП наголосили, що дискусії про діяльність НБУ повинні базуватися виключно на принципах професіоналізму та повинні бути позбавлені політичного забарвлення, яке може мати негативний вплив на інституційну спроможність та незалежність НБУ.

 

Нагадаємо, Голова Національного банку України Яків Смолій у середу, 1 липня, написав та подав президенту України Володимиру Зеленському заяву про звільнення у зв’язку з відставкою за власним бажанням.