В ОП відреагували на рішення ОАСК щодо Ситника

28 Жовтня 2020, 09:55

В Офісі президента відреагували на рішення Окружного адмінсуду Києва щодо очільника Національного антикорупційного бюро щодо Артема Ситника. Про це йдеться на сайті ОП у вівторок, 28 жовтня.

 

В ОП зазначають, що повідомлення про рішення ОАСК викликали «певні занепокоєння в нашому суспільстві та стали підставою для очевидних спекуляцій».

 

«Виходячи з відповіді НАБУ на такі повідомлення, констатуємо, що вказане рішення не можна вважати остаточним через те, що воно буде оскаржене. З огляду на відповідь міністра юстиції України Дениса Малюськи, констатуємо, що НАБУ як було, так і залишається повноцінно функціонуючим правоохоронним органом», – заявили в ОП.

 

Повідомляється, що виключний перелік підстав для звільнення директора НАБУ міститься у чинному законодавстві. Цей перелік може бути змінений лише за рішенням Верховної Ради, а не суду.

 

«Вважаємо за необхідне зазначити, що вирішення будь-яких суперечок, до яких залучені антикорупційні органи нашої держави або окремі посадові особи цих органів, у жодному разі не повинне зашкодити інституційній спроможності та незалежності антикорупційної інфраструктури. Створення та ефективна робота такої інфраструктури цілковито відповідають національним інтересам України», – заявили в ОП.

 

Крім того, в ОП нагадують, що Конституційний Суд України визнав деякі положення Закону «Про Національне антикорупційне бюро України» такими, що не відповідають Конституції. Це рішення є остаточним та не підлягає оскарженню.

 

«Незалежно від того, як будь-хто оцінює це рішення, для народних депутатів України існує об’єктивна потреба переглянути положення закону про НАБУ, скорегувавши їх з огляду на конституційні норми», – йдеться в тексті.

 

Наголошується, що незалежність та інституційна спроможність НАБУ мають бути забезпечені й надалі.

 

Зауважимо: 26 жовтня Окружний адмінсуд Києва ухвалив викреслити з державного реєстру інформацію про Артема Ситника як директора НАБУ. Підставою є рішення Конституційного Суду, який визнав незаконним указ колишнього президента Петра Порошенка про призначення Ситника. У Мін’юсті заявили, що не можуть внести зміни до держреєстру, оскільки не мають відповідних повноважень та правових підстав для цих змін. Бюро розцінює рішення ОАСК як втручання у свою роботу і оскаржить його.