В ООС повідомили дату скасування обмежень на переміщення в Золотому

2 Листопада 2019, 15:40

У неділю, 3 листопада, буде скасовано режим обмежень на переміщення в районі розведення в Золотому на Луганщині. Про це повідомив командир оперативно-тактичного угруповання «Північ» генерал Олег Мікац під час брифінгу в Золотому-4.

 

«З завтрашнього дня тут можна буде вільно переміщуватися – відповідно всі заходи виконувати, як необхідно – як для місцевого населення, волонтерів, журналістів та інших», – сказав Мікац, додавши, що в цьому районі вже 12-й день не було жодного порушення режиму припинення вогню (раніше українська сторона СЦКК заявила, що напередодні початку розведення військ, 28 жовтня, бойовики обстріляли Золоте-4 зі стрілецької зброї – Ред.).

 

Своєю чергою, керівник української СЦКК Олександр Борщевський поінформував, що о 12.00 розпочнеться розмінування території в зоні розведення і демонтаж фортифікаційних споруд, «які будуть заявлені». Надалі заплановано відкрити в цьому районі автомобільно-пішохідний КПВВ. СЦКК також контролює ситуацію за допомогою чотирьох відеокамер, забезпечено також цілодобове чергування офіцерів СЦКК для контролю, триває відеофотофіксація співробітниками.

 

Нагадаємо, з 28 жовтня у зоні ООС діє режим «жовтий», у зв’язку з чим військові та поліція отримали спецповноваження. Для осіб, не залучених до Об’єднаних сил, встановили низку обмежень.

 

29 жовтня о 12.00 у районі Золотого-4 почався процес розведення сил з обох сторін (дзеркальний). 1 листопада він завершився. Представники СММ ОБСЄ, зокрема і з використанням БПЛА, виконали верифікацію проведених заходів.

 

Водночас дата початку розведення сил і засобів у Петрівському невідома. 31 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що, за умови відсутності обстрілів, розведення військ у Петрівському має розпочатися 4 листопада. Однак, оскільки 30 жовтня на тій ділянці відбулися обстріли бойовиків, дата розведення буде переглянута, адже розведення можливе лише після семи днів збереження режиму «тиші».