В ООН затвердили нові масштабні санкції проти КНДР

31 Березня 2018, 16:36

Рада Безпеки ООН запровадила нові санкції проти Північної Кореї. Цього разу обмеження стосуються кораблів і судноплавних компаній, які пов'язані з контрабандою нафти і вугілля. Про це повідомляє Reuters.

 

Зазначається, що комітет з санкцій щодо Північної Кореї на прохання США вніс до "чорного списку" 21 судноплавну компанію, в тому числі п’ять китайських, 15 північнокорейських суден і 12 суден інших країн.

 

Окрім цього, 12 кораблям, які не належать КНДР, заборонено заходити в порти і вони мають бути зняті з реєстрації. Активи решти 15 північнокорейських суден будуть заморожені, а 13 з них також заборонено заходити в порти.

 

Згідно рішення ООН активи 21 судноплавної компанії, враховуючи підприємства, що базуються на Маршаллових островах, в Сінгапурі, Панамі і Самоа повинні бути заморожені.

 

Посол США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що ці санкції, які є найбільшими, узгодженими комітетом Ради, спрямовані на припинення незаконної контрабанди Північної Кореї.

 

"Затвердження цього історичного пакету санкцій є явною ознакою того, що міжнародне співтовариство об'єдналося в зусиллях з підтримки максимального тиску на північнокорейський режим", – сказала вона.

 

Варто додати, що цей список містить частину запиту Вашингтона.

 

Нагадаємо, віце-президент Сполучених Штатів Майк Пенс заявив, що Америка планує запровадити "найжорсткіші і найбільш агресивні" санкції проти Північної Кореї.