В ООН застерегли Україну щодо закону про освіту

12 Грудня 2017, 14:45

В управлінні верховного комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини застерегли Україну, що зміцнення позиції української мови не повинно здійснюватися за рахунок мов національних меншин. Про це йдеться в доповіді управління верховного комісара ООН з прав людини.

"Управління верховного комісара ООН з прав людини застерігає, що посилення позицій української мови не повинно здійснюватися за рахунок мов національних меншин, і закликає уряд забезпечити дотримання прав національних меншин без дискримінації щодо різних груп меншин", – йдеться в документі.

Нагадаємо, 11 грудня Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту". 

Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо реалізації закону про освіту, а положення і документи готуватимуться  в тісному контакті з національними громадами.

Зазначимо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Додамо, міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

Як повідомлялося, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту".  Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.