В ООН запропонували обмежити право вето постійних членів Радбезу

4 Жовтня 2016, 19:32

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хуссейн виступив з ініціативою обмежити право вето для постійних членів Ради Безпеки, повідомляє агентство Reuters.

За словами комісара ООН, цей крок необхідний для того, щоб мати можливість, наприклад, безперешкодно передавати справи про військові злочини, скоєні в Сирії, в Міжнародний кримінальний суд.

Свою пропозицію Аль-Хусейн закликав розглянути під час найближчого засідання. 

У Кремлі негативно поставились до ідеї обмежити право вето країн у Раді Безпеки ООН для вирішення питань по Сирії. «Cтавляться негативно», – прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков.

Нагадаємо, правом вето володіють США, Франція, Велика Британія, Китай та Росія.

Президент України Петро Порошенко на сесії Генасамблеї ООН 2015 виступив за обмеження права вето і його подальше скасування, заявивши, що РФ використовує право вето в Радбезі ООН як ліцензію на вбивствоШвеція та Норвегія також підтримали ініціативу щодо обмеження права вето.

Після початку агресії проти України Росія неодноразово ветувала резолюції, проти яких не мали заперечень інші члени Радбезу, в тому числі щодо створення міжнародного трибуналу по розслідуванню катастрофи рейсу МН-17.