В ООН запропонували легалізувати деякі наркотичні засоби

2 Червня 2011, 08:29

Глобальна комісія, серед 19 членів якої колишній Генеральний Секретар ООН Кофі Аннан, колишні президенти Мексики, Колумбії та Бразилії, а також британський підприємець Річард Брансон, повинна була сформулювати пропозиції про напрямки боротьби з поширенням наркотиків у світі.

У їхній доповіді доводиться, що війна з поширенням наркотиків призвела до посилення наркоторгівлі та організованої злочинності, обходиться платникам податків в мільйони доларів і забирає життя тисяч людей.

Тому автори пропонують, зокрема, легалізувати деякі наркотичні засоби та припинити кримінальне переслідування наркоманів.

За даними ООН, вживання опіумовмісних засобів зросло з 1998 по 2008 роки на 35%, кокаїну на 27% і марихуани на 8,5%.

Автори доповіді розкритикували уряди, які вважають методи боротьби з розповсюдженням наркотиків ефективними.

"Політичні діячі та громадські фігури повинні знайти в собі мужність визнати публічно те, що багато з них говорять про поодинокі випадки – що є переконливі докази того, що стратегії боротьби з наркотиками на основі силових методів не можуть вирішити цю проблему, і що у війні з наркоманією неможливо здобути перемогу", – говориться в доповіді.

Особливо жорстко комісія розкритикувала США. Автори вважають, що американська влада має відмовитися від криміналізації цієї сфери та застосувати стратегії, засновані на гуманності і повазі прав людини.

Втім, Білий дім відкинув висновки цієї доповіді, заявивши, що вони помилкові.

"Наркоманія – це захворювання, якому можна успішно запобігти і вилікувати", – заявив представник відділу по розробці національної політики по боротьбі з наркотиками в США.

Зазначимо, що серед членів комісії також колишній голова Федерального Резерву США Пол Волкер і нинішній прем'єр-міністр Греції Георгіу Папандреу. До неї увійшли також відомі латиноамериканські письменники Карлос Фуентес і Маріо Варгас Ллоса, колишній комісар ЄС із зовнішньої політики Ксав'єр Солана і колишній американський держсекретар Джордж Шульц.

Днями німецьке видання Der Tagesspiegel повідомило, що, згідно з новою постановою уряду Нідерландів, купувати гашиш в кофі-шопах тепер зможуть лише громадяни Голландії та й то із клубними картками.