В ООН закликали Україну розслідувати діяльність сайту “Миротворець”

13 Вересня 2017, 07:31

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) рекомендувало українським органам влади негайно провести розслідування діяльності сайту "Миротворець". Про це йдеться в заключній частині звіту про ситуацію з правами людини в Україні, яку опублікували 12 вересня.

Так, у розділі доповіді, що містить рекомендації українським органам влади, йдеться, що Національній поліції слід "негайно і ефективно розслідувати передбачувані порушення, пов'язані з веб-сайтом "Миротворець".

Також у доповіді наголошуєтья, що 7 липня 2017 року Національна поліція відкрила кримінальне провадження проти веб-сайту "Миротворець", який з серпня 2014 р. публікував персональні дані тисяч людей, в тому числі медіа-фахівців та активістів НУО, називаючи їх прихильниками збройних груп і тероризму.

"УВКПЛ вітає цей крок і наполегливо закликає органи влади провести ефективне розслідування та вжити заходів для видалення персональних даних із сайту", – йдеться у звіті.

Нагадаємо, що 28 липня народний депутат Антон Геращенко повідомив, що сайт "Миротворець" у вересні запустить онлайн-проект під назвою "Separator", який розпізнаватиме обличчя бойовиків і сепаратистів.