В ООН заявили про загрозу припинення існування Сирії як країни

5 Лютого 2016, 15:59

Спецпосланець ООН по Сирії Стаффан де Містура заявив, що не виключає припинення існування Сирії як країни в разі провалу міжсирійських переговорів.

«Військового вирішення проблеми не існує. Якщо конференція зазнає невдачі, чого не можна виключати, то Сирія просто-напросто перестане існувати», – сказав він в інтерв'ю, опублікованому в п'ятницю в італійській газеті «Коррьере делла сера».

Де Містура зазначив, що обидві сторони сирійського конфлікту поки не налаштовані на те, щоб піти на поступки.

«По-перше, сторони не готові йти на будь-які було поступки. По-друге, про суть проблеми вони не говорили. Замість цього йшла боротьба з приводу організаційних деталей. По-третє, ні з боку сирійського уряду, ні з боку опозиції не було ніяких ознак готовності до жестів доброї волі, наприклад – до припинення блокади (міст – Ред.) і до забезпечення доступу буквально вмираючих від голоду жителів обложених населених пунктів до гуманітарної допомоги», – підкреслив він.

С.де Містура наголосив, що російська сторона, на його погляд, повинна бути зацікавлена ​​в успішному вирішенні сирійської кризи.

«Я не думаю, що Москві приємна думка про те, що вона надовго загрузне в сирійській проблемі», – сказав він.

Спецпосланець ООН додав, що «офіційна позиція Росії полягає в тому, що вона веде боротьбу проти тероризму (в Сирії – Ред.). І в той же час Росія переконала представників сирійського керівництва приїхати на переговори в Женеву».

При цьому він застеріг від ескалації сирійського конфлікту.

«Реальність така, що різка ескалація конфлікту в момент, коли сторони повинні говорити про мир, не допомагає ні в рішенні гуманітарної проблеми, ні в налагодженні політичного діалогу», – сказав С.де Містура.

Читайте також: Глава МЗС Люксембургу закликав Путіна забиратися з Сирії

Нагадаємо, раніше спецпосланець ООН Стеффан де Містура заявив, що переговори під егідою ООН про врегулювання конфлікту в Сирії відкладаються до 25 лютого.

Тритижневу перерву було оголошено після того, як армія Асада за підтримки російської авіації просунулася до Алеппо, перекривши шляхи забезпечення повстанців.