В ООН заявили про катування затриманих в анексованому Криму

14 Липня 2020, 10:31

Федеральна служба безпеки РФ в анексованому Криму застосовує тортури, зокрема побиття, удари електричним струмом та удушення, для того, щоб змушувати людей давати показання. Про це йдеться у доповіді генерального секретаря ООН щодо Криму, повідомила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.

 

"У жодному випадку катувань і жорстокого поводження, зафіксованих у Криму нашою Місією, винні особи не були притягнуті до відповідальності", – йдеться у повідомленні.
 
Там додають, що суди або повністю ігнорували скарги жертв на катування та жорстоке поводження, або призначали розслідування, які проводилися формально та були завершені без висунення жодних обвинувачень.
 
Як описано у доповіді, ризик катувань та жорстокого поводження є особливо високим під час свавільних арештів та тримання під вартою без зв’язку із зовнішнім світом. У задокументованих випадках, після надходження потерпілих до Сімферопольського СІЗО або ізоляторів тимчасового тримання, медичний персонал зазвичай відмовляв їм у огляді та фіксуванні наявних у них тілесних ушкоджень.
 
"Рівень безкарності був таким, що в деяких випадках співробітники ФСБ піддавали жертв жорстокому поводженню на очах у їх адвокатів, залучених державою для здійснення захисту за призначенням. Останні не вживали жодних заходів для захисту своїх клієнтів", – йдеться у повідомленні. 
 

Нагадаємо, що  7 липня, відбулися обшуки в будинках кримських татар. 

 

Спочатку було відомо про затриманих шість осіб: це Зіядинов Еміль, Ібрагімов Ісмет, Суф'яном Алім, Хайретдинов Сейран, Сизиков Олександр, Бектеміров Вадим. Всіх доставляють в УФСБ Криму в Сімферополі. Згодом стало відомо про затримання сьомого – Зекір'я Муратова.

 

США відреагували стурбованістю такими діям окупаційної влади.

 

Поліція Криму порушила кримінальне провадження за фактами незаконних обшуків.

 

Згодом міністерство з питань реінтеграції засудило незаконні обшуки в будинках кримських татар з боку російської окупаційної "влади".