У тому році населення цих двох країн досягне 1,45 млрд осіб, і після цього чисельність жителів Індії буде продовжувати рости до середини століття, в той час як у Китаї вона стане повільно знижуватися.
Згідно з оцінками ООН, населення всієї Землі, що налічує зараз 7,2 млрд осіб, до 2050 року досягне 9,6 млрд.
Таким чином, зростання населення Землі буде йти більш швидкими темпами, ніж вважали раніше.
Тенденції зростання спостерігатимуться головним чином у країнах, які розвиваються, особливо в Африці, вважають експерти ООН.
Відповідно до прогнозів, 49 найвідсталіших країн світу, населення яких цього року становить близько 900 млн осіб, до 2050 року зросте майже вдвічі і досягне 1,8 млрд осіб. При цьому населення розвинених країн практично не зміниться.
За словами експертів ООН, вони змінили свій прогноз у зв'язку з новою інформацією про рівень фертильності в цілому ряді країн з високою народжуваністю.
У великих країнах, які розвиваються, таких як Китай, Індія і Бразилія, спостерігається різке падіння середньої кількості дітей, які припадають на одну жінку. Однак в інших країнах, наприклад, в Нігерії, Нігері, Ефіопії та Уганді, рівень народжуваності залишається високим.
До середини століття населення Нігерії, як вважають, перевищить кількість американців, а до початку наступного століття зможе скласти конкуренцію Китаю.
Після 2030 населення Китаю, як очікують, почне зменшуватися.
«Хоча зростання населення Землі в цілому сповільнилося, це нове дослідження ООН нагадує нам про те, що в деяких країнах, які розвиваються, особливо в Африці, кількість жителів, як і раніше, стрімко зростає», – заявив заступник Генерального секретаря ООН з економічних і соціальних питань У Хунбо.
ООН публікує аналіз минулих, поточних і майбутніх тенденцій зростання народонаселення кожні два роки.
Оцінки експертів базуються на аналізі даних із 233 країн і регіонів світу.