В ООН повідомили про перехоплення секретних вантажів з КНДР в Сирію

22 Серпня 2017, 09:57

З початку 2017 року були перехоплені дві секретні поставки вантажів з Північної Кореї в сирійський Центр наукових досліджень та розробок, що займається, ймовірно, хімічною зброєю. Про це йдеться в доповіді, підготовленій групою незалежних експертів для Ради безпеки ООН, повідомляє агентство Reuters, якому вдалося ознайомитися зі змістом цього документа.

Які саме вантажі, направлені з КНДР до Сирії, були перехоплені, а також обставини, під час яких це сталося, в документі не розкриваються. При цьому автори доповіді повідомляють, що експертна комісія, яка підготувала документ, "розслідує повідомлення про заборонені хімічні, балістичні ракети і співробітництво в галузі озброєння між Сирією і КНДР".

Перехоплені вантажі були, як вважається, відправлені в Сирію в рамках контракту з північнокорейської компанією KOMID. Ця компанія в 2009 році була внесена в "чорний список" ООН як скоріш за все ключовий експортер північнокорейської зброї і обладнання для виробництва балістичних ракет. Санкції ООН також накладені і на дочірні структури KOMID, в тому числі, які працювали в Сирії.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН незабаром може знову посилити санкції проти КНДР за постійні спроби розробити ефективну ядерну зброю.