В ООН “на кілька тижнів” продовжили карантин

1 Квітня 2020, 20:50
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш ухвалив рішення продовжити карантин у межах Організації Об'єднаних Націй "на кілька тижнів". Про це повідомив у середу під час онлайн-брифінгу для журналістів речник генсекретаря ООН Стефан Дужжарік, повідомляє Укрінформ.

 

"Чи прийняв генеральний секретар рішення продовжити режим роботи (персоналу ООН – ред.) з дому, який завершується 12 квітня? Так, генеральний секретар продовжив це на майбутні кілька тижнів", – відповів офіційний представник ООН.

 

Дужаррік також уточнив, що режим роботи в телекомунікаційному режимі, згідно з рішенням керівництва, триватиме щонайменше до 30 квітня.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.