В ООН і Amnesty International засудили ув’язнення журналіста Асєєва

24 Жовтня 2019, 10:34

Моніторингова місія ООН з прав людини і Amnesty International Україна засудили ув'язнення у так званій "ДНР" українського журналіста Станіслава Асєєва і закликали негайно його звільнити. Про це 23 жовтня повідомила Радіо Свобода.

 

"Ми стривожені тим, що Асєєв і ще один український блогер Олег Галазюк, який лишається під вартою в Донецьку, позбавлені волі за їхні критичні публікації. Їхні права на належну правову процедуру і справедливий суд не були дотримані", – йдеться в заяві моніторингової місії ООН з прав людини.

 

В організації наголосили, що переслідування незалежних журналістів за їхню діяльність створює атмосферу, «в якій свобода думки і вираження поглядів є суворо обмеженими».

 

Місія також заявила, що не мала конфіденційного доступу до Асєєва, попри численні запити.

 

Зі свого боку, Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна заявила, що "вирок" Асєєву є "черговим порушенням прав людини силами, які п’ять років тому взяли під контроль Донецьк".

 

"Журналісти збирають та передають інформацію. Це їхня робота. Ті, хто тероризує та переслідує вільні ЗМІ, за замовчуванням вважають незалежних журналістів «шпигунами». Станіслава Асєєва потрібно негайно звільнити. Право людей на свободу вираження в Донецьку, як і в усій Україні, має бути забезпечене", – заявила Покальчук.

 

Нагадаємо, Станіслав Асєєв, який жив в окупованому Донецьку, із 2 червня 2017 року перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста в список полонених для обміну.

 

16 липня того ж року терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами.

 

22 жовтня 2019-го Асєєва засудили до 15 років позбавлення волі за рішенням так званого Верховного "суду" самопроголошеної "Донецької народної республіки". 

 

Згодом постійний представник України при ЄС Микола Точицький закликав Євросоюз відреагувати на засудження в окупованому Донецьку. Крім того, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав негайно звільнити ув'язненого у так званій "ДНР" українського журналіста та блогера Станіслава Асєєва.