В окупованому Севастополі пояснили тимчасове блокування російських соцмереж, яке сталося 31 травня, купівлею інтернет-трафіку на материковій Україні. Про це пише ТАСС.
«Частина трафіку йшла через українських провайдерів, тому відбулося блокування, але питання було вирішено впродовж двох-трьох годин, була перепрописана маршрутизація. У провайдера частина трафіку йшла через Росію, частина – через Україну, ті абоненти, які отримували український трафік і зіткнулися з блокуванням. Мабуть, перший маршрут був зайнятий, тому користувачі були перенаправлені іншим маршрутом і отримали ці сповіщення, а зараз примусово прописали, щоб по цьому маршруту трафік не йшов», – пояснив виконуючий обов'язки керівника підконтрольного Москві головного "управління інформатизації та зв'язку" Севастополя Владімір Георгіу.
Він додав, що з подібною ситуацією можна зіткнутися в будь-якій країні світу, якщо трафік йде з країни, де заборонено якийсь ресурс.
За словами Георгіу, купівля українського трафіку не є порушенням. Він пояснив, що кримська компанія «Телесистеми» до російської окупації Криму входила в українську компанію «Воля», у якої зараз купує частину трафіку.
Нагадаємо, президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). 17 травня указ набув чинності.
Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал". Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.
Низка провайдерів уже заблокували доступ до сайтів із санкційного списку.