В окупованому Криму взяли під варту активіста, який не відмовився від громадянства України

12 Грудня 2016, 20:17

В окупованому Криму Роздольненський районний суд обрав запобіжний захід для українського активіста Володимира Балуха у вигляді взяття під варту строком на 30 діб. Про це повідомила правозахисна група Crimean Human Rights Group.

Сторона звинувачення серед своїх доводів вказувала на те, що активіст «не здав свій український паспорт і не відмовився від громадянства України». Суд залишив без уваги той факт, що процесуальні документи були складені з істотними порушеннями, а також не було задоволено клопотання захисту про відвід прокурора.

Цей прокурор вже раніше виступав на стороні звинувачення щодо Володимира Балуха по іншій кримінальній справі проти нього.

Після затримання 8 грудня активісту призначили адвоката, проте в ході сьогоднішнього судового засідання активіст висловив недовіру адвокату за призначенням. Його інтереси представляв адвокат на запрошення, якого залучили для захисту родичі.

Повідомляється, що Балух поки перебуває в статусі підозрюваного, згодом йому висунуть звинувачення.

Нагадаємо, Балух на своєму будинку розмістив табличку з адресою "вул. Героїв Небесної сотні". Його вже затримували і залучали як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності. Фермер раніше відмовлявся отримувати громадянство РФ, за що йому погрожували відібрати землю.

8 грудня 2016 року працівники ФСБ з'явилися з обшуками в село Серебрянка. Обшуки проводилися протягом чотирьох годин в будинках Балуха і його матері. Цього разу працівники ФСБ «знайшли» на даху будинку активіста патрони і динаміт, після чого Балуха затримали.

Правозахисники повідомляють, що є підстави вважати, що патрони були підкинуті в ході обшуку з метою фальсифікації нової кримінальної справи проти активіста.

На даний момент відомо, що Балух перебуває у Роздольненському ізоляторі тимчасового утримання. Активіста звинувачують в «незаконному зберіганні зброї, його основних частин, боєприпасів», за такою статтею йому загрожує позбавлення волі до 4 років.