В окупованому Криму удвічі збільшилась кількість обшуків і рейдів проти кримських татар

9 Жовтня 2019, 11:46

За даними Моніторингової місії ООН, кількість обшуків і рейдів проти кримських татар в окупованому Росією Криму за перше півріччя 2019 року подвоїлась, у порівнянні з першим півріччям 2018 року. Відповідні дані представили під час презентації 27-ї доповіді місії щодо ситуації з правами людини в Україні, повідомляє 8 жовтня прес-служба прокуратури АРК.

 

Як зазначається, з Криму продовжують вивозити затриманих осіб на територію Росії і звинувачувати людей в екстремізмі за пости в соцмережах, оприлюднені ще до окупації півострова.

 

На презентації також зазначили, що місія ООН не може належним чином працювати на окупованих територіях.

 

"Росія як окупаційна влада досі не надала місії доступ на півострів, як це передбачено резолюціями Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України", – йдеться в повідомленні.

 

У прокуратурі АРК додали, що вивчають інформацію зі звітів місії ООН "у рамках кримінальних проваджень, пов'язаних із порушенням прав людини на території півострова".

 

Нагадаємо, ЮНЕСКО оприлюднила чергову доповідь генерального директора Організації щодо ситуації в тимчасово окупованому Росією Криму у сферах освіти, науки, культури, поширення інформації та функціонування ЗМІ, у якій констатовано подальше погіршення ситуації на півострові.