В окупованому Криму суд залишив під вартою кримського татарина Чапуха

5 Грудня 2017, 17:11

У вівторок, 5 грудня, так званий "Верховний суд" окупованого Криму залишив у силі рішення про арешт 65-річного кримського татарина Асана Чапуха. Про це повідомив адвокат Чапуха – Айдер Азаматов.

Згідно з рішенням, Чапух залишиться в СІЗО до 15 січня.

За словами адвоката, захист наполягає на зміні йому запобіжного заходу – на домашній арешт, але сьогодні "суд" відмовив у цьому.

"Асан-аг'а навіть сказав, що нелюдські умови утримання в СІЗО. Йому дали рушник, сказали, що воно нібито нове. Я побачив цей рушник, йому років 150. Умови погані, можна сказати, що тварин так не містять. При цьому у нього постійно скаче тиск, про це він (Чапух) сказав, але суд не врахував ці доводи", – заявив адвокат.

При цьому журналістка Олена Савчук на своїй сторінці в Facebook повідомила, що Чапух перед оголошенням рішення заявив у "суді", що має намір почати голодування.

"65-річний Асан Чапух заявив, що завтра почне голодування, якщо Верховний суд не задовольнить апеляцію захисту і не змінить йому запобіжний захід на домашній арешт", – розповіла вона.

Як повідомлялося, російські силовики в окупованому Сімферополі 23 листопада затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. За даними Крим_SOS, імена затриманих: Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов.