В окупованому Криму суд приховує матеріали перевірки у “справі Веджіє Кашка”

5 Лютого 2019, 13:15

У вівторок, 5 лютого, підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд анексованого Сімферополя  "у справі Вєджіє Кашка" проігнорував апеляційну скаргу захисту на дії слідства, яке незаконно приховує матеріали перевірки за фактом смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Про це повідомила "Кримська солідарність" у Facebook.

 

"Суд апеляційної інстанції залишив в силі постанову суду першої інстанції, а саме не визнав дії слідчого незаконними в перешкоджанні ознайомлення захисту з матеріалом перевірки, виражені в приховуванні частини інформації", – йдеться у повідомленні.

 

Адвокат Микола Полозов, коментуючи рішення суду в відео, розміщеному в Facebook активістом Заїром Смедляєвим, зазначив, що слідство приховує персональні дані силовиків, які "потенційно можуть бути причетні до смерті Кашка".

 

"Суть скарги полягала в тому, що раніше ми зверталися до Київського райсуду зі скаргою на незаконні дії слідчого Балашової, які виражалася в тому, що при ознайомленні з матеріалами перевірки за фактом смерті Кашка слідчий закрила частину інформації, а саме – персональні дані співробітників МВС Росії, Росгвардіі, які безпосередньо здійснювали затримання Веджіє Кашка і які потенційно можуть бути причетними до її смерті", – заявив Полозов.

 

Він наголосив, що дані дії порушують не тільки кримінально-процесуальне законодавство, а й частину 2 статті 24 Конституції Росії, тому має намір домагатися винесення окремої ухвали слідчому і її керівництву, оскільки "за наказом вона діяла".

 

"Це необхідно перш за все для того, щоб припинити подальші порушення з боку слідчих органів, виражені в самовільному приховуванні частини інформації, ненаданні цієї інформації, що ускладнює оскарження винесеної постанови про відмову в порушенні кримінальної справи", – заявив Полозов.

 

Як повідомляли, у четвер, 24 січня, під домашній арешт відправили фігурантів "справи Веджіє Кашка" Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова і Руслана Трубача. 

 

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року російські силовики затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. За даними Крим_SOS, серед них були Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов. При цьому адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили. Згодом їх відвезли в ізолятор тимчасового утримання.