В окупованому Криму суд продовжив арешт українському активістові

3 Лютого 2017, 17:43

В анексованому Росією Криму суд продовжив до 4 березня арешт українському активістові Володимиру Балуху, затриманому в грудні. Про це в коментарі Крим.Реалії повідомила координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

За її словами, стан здоров’я активіста погіршується, загострюються хронічні хвороби.

«Він намагався спілкуватися з дружиною, і не повідомляв поки про якісь нові проблеми зі здоров’ям. Але у нього загострилися хронічні хвороби, хвороба нирок. В цілому стан здоров’я погіршується. Є проблема з продуктами харчування. Володимир підтвердив адвокату те, що кажуть затримані в рамках «справи «Хізб ут-Тахрір», що харчування в СІЗО жахливе. У зв’язку з цим розвиваються інші хвороби: виразкові і хвороби шлунка», – сказала Скрипник.

Також вона повідомила, що після нападу сечокам’яної хвороби, який у Балуха стався 17 січня, затриманого намагався відвідати його адвокат. Однак правозахиснику «відмовили через формальну причину, що нібито немає вільних приміщень для такої зустрічі».

«Потім адвокат зміг його побачити тільки на черговому засіданні суду, це було в січні. Тоді він побачив на обличчі сліди фізичного насильства. Ми не знаємо, і адвокат не знає напевно, – хто саме залишив ці сліди на обличчі», – розповіла правозахисниця.

Як відомо, 14 грудня Балуху пред'явили звинувачення за статтею про незаконне придбання та зберігання боєприпасів.

12 грудня суд у Криму заарештував Володимира Балуха на 30 діб. Сторона звинувачення серед своїх доводів вказувала на те, що активіст «не здав свій український паспорт і не відмовився від громадянства України». 

Балух на своєму будинку розмістив табличку з адресою "вул. Героїв Небесної сотні". Його вже затримували і залучали як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності. Фермер раніше відмовлявся отримувати громадянство РФ, за що йому погрожували відібрати землю.

8 грудня 2016 року працівники ФСБ з'явилися з обшуками в село Серебрянка. Обшуки проводилися протягом чотирьох годин в будинках Балуха і його матері. Працівники ФСБ «знайшли» на даху будинку активіста патрони і динаміт, після чого Балуха затримали. Правозахисники повідомили, що є підстави вважати, що патрони були підкинуті в ході обшуку з метою фальсифікації нової кримінальної справи проти активіста.