В окупованому Криму «Верховний суд» скоротив термін утримання під вартою українського активіста Володимира Балуха на два тижні – до 21 серпня 2017 року. Відповідне рішення було ухвалене в четвер, 1 червня, після розгляду апеляційної скарги захисту Балуха на рішення окупаційного Роздольненського райсуду. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
Адвокат подав клопотання про те, що архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ Київського патріархату Климент готовий взяти українця на поруки. Але суд відмовив. За інформацією захисту, представник звинувачення не надав жодного аргументу, чому Балуха потрібно утримувати під вартою. Сам Балух вчергове заявив, що є громадянином України, і не має російського паспорта. На думку звинувачення, відсутність російського громадянства є підставою для залишення українця під вартою.
"1 червня 2017 року "Верховний суд" Криму своєю ухвалою залишив апеляційну скаргу захисту Балуха без задоволення, однак при цьому він змінив рішення Роздольненського районного суду, скоротивши термін утримання під вартою активіста до 21 серпня 2017 року", – повідомили в Кримській правозахисній групі.
Як відомо, окупаційна влада Криму вже півроку незаконно утримує Балуха в СІЗО. 14 грудня 2016 року Балуху пред'явили звинувачення за статтею про незаконне придбання та зберігання боєприпасів.
12 грудня суд у Криму заарештував Володимира Балуха на 30 діб. Сторона звинувачення серед своїх доводів вказувала на те, що активіст «не здав свій український паспорт і не відмовився від громадянства України».
Балух на своєму будинку розмістив табличку з адресою "вул. Героїв Небесної сотні". Його вже затримували і залучали як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності. Фермер раніше відмовлявся отримувати громадянство РФ, за що йому погрожували відібрати землю.
8 грудня 2016 року працівники ФСБ з'явилися з обшуками в село Серебрянка. Обшуки проводилися протягом чотирьох годин в будинках Балуха і його матері. Працівники ФСБ «знайшли» на даху будинку активіста патрони і динаміт, після чого Балуха затримали. Правозахисники повідомили, що є підстави вважати, що патрони були підкинуті під час обшуку з метою фальсифікації нової кримінальної справи проти активіста.