В окупованому Криму продовжили арешт вісьмом фігурантам “справи Хізб ут-Тахрір”

12 Листопада 2019, 09:37

Підконтрольний Кремлю Київський районний "суд" Сімферополя 11 листопада продовжив арешт на три місяці вісьмом фігурантам другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір". Про це повідомляє Крим.Реалії.

 

Таким чином Рустем Шейхалієв, Тофік Абдулгазієв, Раїм Айвазов, Білял Адилов, Джеміль Гафаров, Фарход Базаров, Рустем Сейтхалілов і Шабан Умеров залишаться під арештом в СІЗО до 15 лютого 2020 року.

 

Як зазначається, суд, пославшись на "тяжкість" пред'явлених звинувачень, відхилив клопотання сторони захисту всіх фігурантів про зміну запобіжного заходу.

 

"На судовому засіданні нами було подано ряд клопотань. Однак суддя всі клопотання відхилив, жодне не прийняв, тому сьогодні ми не отримали змагальний процес, а отримали однобокий процес в сторону звинувачення, який заздалегідь передбачав обвинувальний ухил. Раїм Айвазов заявив відвід судді і прокурору, однак суд відхилив його, і відразу було зачитано постанову", – розповів адвокат Рустем Кяміл.

 

Водночас адвокат Марія Ейсмонт подала скаргу до суду щодо недопуску до зали суду всіх бажаючих.

 

"Ми з колегою написали скаргу на ім'я голови суду щодо того, що не всіх родичів та інших прийшли пустили на відкрите судове засідання. Місця в залі були, проте не всі змогли потрапити на засідання", – зазначила Марія Ейсмонт.

 

Зауважимо, фігуранту "справи Хізб ут-Тахрір" (друга сімферопольська група) Шабану Умерову 11 листопада стало погано в залі підконтрольного Росії Київського районного суду Сімферополя, йому викликали карету "швидкої допомоги".

 

Як повідомлялося, співробітники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії 27 березня провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі активістів громадського об'єднання "Кримська солідарність". У ФСБ Росії підтвердили проведення обшуків в Криму.

 

27 і 28 березня Київський райсуд Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.

 

Обвинуваченими у цій справі проходять 25 кримських татар, ще один – Едем Яячиков – зник, його місцеперебування невідоме з 27 березня.

 

Нагадаємо, фігуранту другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір", незаконно засудженому кримському татарину Джемілю Гафарову не передають необхідні медикаменти.