В окупованому Криму посилились переслідування кримських татар – Human Rights Watch

14 Листопада 2017, 09:35

В окупованому Криму влада РФ посилила переслідування кримських татар з очевидною метою повністю придушити інакомислення на півострові. Про це 14 листопада повідомила міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.

У звіті правозахисники вказують на конкретні випадки переслідування, зокрема, затримання і штрафи за одиночні пікети, які в Росії формально вважаються єдиним способом протесту, що не вимагає попереднього дозволу влади.

"Російська влада в Криму постійно переслідує кримських татар за їхню гучну опозицію до російської окупації з моменту її початку в 2014 році. Вона (влада – ред.) зображує політично активних кримських татар як екстремістів та терористів, змусила багатьох до втечі і створила умови, щоб ті, хто вирішив залишитися, ніколи не почували себе вільними висловлювати їхні думки", – наголосив директор Human Rights Watch по країнах Європи та Центральної Азії Г’ю Вільямсон.

Також зазначається, що з початку 2015 року російська влада заарештувала щонайменше 26 осіб за звинуваченням у причетності до ісламістського руху "Хізб ут-Тахрір", нагадують правозахисники. Вони вказують, що ця релігійно-політична організація є забороненою в Росії з 2003 року, але є легальною як в Україні, так і в більшості країн Європи.

При цьому правозахисники вкотре наголосили, що Росія "як держава-окупант" має "поважати закони, які діяли в Криму на момент початку окупації".

"Проте Росія відмовляється від статусу держави-окупанта та застосовує свої федеральні закони до Криму, включаючи криміналізацію діяльності, яка раніше на півострові не визнавалася кримінальною", – зауважується у звіті Human Rights Watch.

Як повідомлялось, 8 листопада в окупованому Криму силовики прийшли з обшуками до низки кримськотатарських активістів.

Згодом голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що у п'яти затриманих кримських татар в поліції намагалися силоміць взяти зразки ДНК.