Тільки 20% жителів Криму знову проголосували б за приєднання до Російської Федерації, якби референдум відбувся зараз. Про це заявив лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв на прес-конференції у Радбезі ООН.
"Серед російськомовного населення тепер немає того ентузіазму, таких проросійських настроїв. Згідно з соціологічним дослідженням, лише 20% жителів Криму знову проголосували б за приєднання до Російської Федерації", – зазначив Джемілєв.
Водночас, за його словами, проведення референдуму в нинішній ситуації у Криму неможливе.
"Але річ у тому, що ніхто жодних референдумів не проводитиме. І навіть вести розмови про те, щоб провести референдум – це порушення такої статті Кримінального кодексу РФ, як посягання на територіальну цілісність Росії", – підкреслив лідер кримських татар.
Джемілєв упевнений, що напруженість в окупованому Криму й далі зростатиме, але запевнив у готовності кримськотатарського народу терпіти негаразди в очікуванні звільнення від окупації.
"Кримські татари готові терпіти будь-які негаразди, щоб швидше було звільнення від окупації. Ви ніде у світі не побачите стільки людей, які так цікавилися б цінами на нафту, газ, курсами валют. Вони цікавляться з тим, наскільки ці санкції принесуть збитки Росії, приведуть до такого стану, що Росія буде змушена звільнити окуповані території", – підкреслив Джемілєв.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Радбез ООН 19 березня збереться на засідання з приводу ситуації в Криму.
Відзначимо, що засідання Радбезу ООН у форматі Арріа (The Arria Formula Meeting) носять характер неформальних конфіденційних зустрічей, які дозволяють членам Ради проводити в приватному порядку обмін думками з участю осіб, яких на думку членів Ради, що пропонують провести зустріч, було б корисно заслухати. Цей процес названий на честь посла Венесуели Дієго Арріа, який почав застосовувати цю практику в 1992 році в якості представника Венесуели в Радбезі ООН (1992-1993 роках).
Читайте також: В окупованому Криму триває наступ на права людини, винні у злочинах не покарані – звіт Amnesty International