В Офісі президента пояснили необхідність вільної економічної зони на Донбасі

15 Жовтня 2020, 12:12

В Офісі президента заявили, що створення на вільній частині Донбасу спеціальних економічних умов суттєво вплине на темпи реінтеграції. Тому про це вирішили запитати на всеукраїнському опитуванні. Про це у четвер, 15 жовтня, повідомляє прес-служба ОП.

 

У Зеленського вважають, що це питання зможе забезпечити можливість укорінення ефективної реінтеграційної моделі, яка об'єднує регіон, робить його привабливим для бізнесу та відновлює інфраструктуру.

 

"Виходимо саме з тієї мотивації, що створення на Донбасі, на вільній частині, спеціальних економічних умов суттєво вплине на темпи та концепції дієвої реінтеграції. Звісно, якщо це підтримають українці", – йдеться в заяві.

 

Водночас в ОП заявили про усвідомлення впливу пропагади на людей, які живуть неподалік лінії розмежування. Також до деокупації зберігається ризик ескалації.

 

"Відповідно, залучення на Донбас провідних компаній, підживлення економічного розвитку за рахунок масштабних партнерських програм можуть стати також інструментом демонтажу будь-якого негативного впливу окупаційної сили", – зазначили в Офісі президента.

 

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський планує другим питанням у рамках всеукраїнського опитування 25 жовтня порушити тему створення на Донбасі вільної економічної зони. Перше питання від Зеленського звучить так: "Чи потрібно вводити довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих масштабах?".

 

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський закликав українців прийти на місцеві вибори 25 жовтня та відповісти на "п'ять важливих для кожного питань". В Офісі президента заявили, що це опитування не матиме прямих юридичних наслідків. Своєю чергою, Комітет виборців України зазначив, що ініціатива Зеленського суперечить законодавству – оскільки відповідна процедура не передбачена Виборчим кодексом.