В Одесі знесли старовинну будівлю заради нової висотки

30 Жовтня 2016, 11:57

В Одесі в ніч на 29 жовтня співробітники будівельної компанії "Гефест" знищили старовинний особняк, відомий як дача Докса, розташований на Гагарінському плато. 

Це сталося наступного дня після того, як голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі пообіцяв зберегти будівлю і навіть розпорядження про внесення унікальної пам'ятки архітектури до списку захищеної державою спадщини.

"Я зроблю все, щоб організатори цього варварського злочину не тільки розпрощалися з посадою, а й відповіли за всією суворістю закону", – написав Саакашвілі у Facebook.

 

Нагадаємо, у Києві  7 жовтня знесли "будинок з ромашками", зведений у 1910 році. Депутат Київради минулого скликання Олена Єскіна наголосила, що напередодні будинок позбавили статусу пам'ятки архітектури.

Київська влада повідомила, що цей будинок ніколи не перебував на державному обліку як пам’ятка культурної спадщини. 


Анатолій Докс був членом Одеської судової палати, дійсним статським радником. Після Жовтневої революції будинок націоналізували і розмістили в ньому приймальний покій санаторію "Дружба".

Офіційно дача Докса не була пам'яткою архітектури, оскільки була позбавлена цього статусу 2007 року. Будівля серйозно постраждала в результаті пожежі 2010 року і втратила покрівлю.

У вересні 2016 року рішенням сесії міськради ділянку, де був будинок, віддали під забудову будівельній компанії "Гефест". Там з'явиться висотний житловий комплекс.