В Одесі виявили канал легалізації гривень, викрадених бойовиками з банків на Донбасі торік

20 Жовтня 2015, 13:00

Працівники СБУ перекрили в Одесі канал фінансування терористів «ЛНР». Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки.

«Правоохоронці затримали місцеву мешканку, яка у складі групи під керівництвом російських спецслужб забезпечувала легалізацію грошей, викрадених зі сховищ українських банків на тимчасово окупованих територіях», – йдеться у тексті.

Правоохоронці встановили, що помічені спеціальною фарбою гривні доставляли з т.зв. «ЛНР» до Москви, де їх забирала жінка та ввозила на територію України. Згодом, вона відкривала рахунки, на яких шляхом махінацій розміщувала помічені гроші в українських банках.

«Зловмисниця за вказівкою кураторів періодично знімала кошти, переводила їх у валюту та повертала до Росії. Організатори каналу направляли кошти на фінансування незаконних збройних формувань терористичної організації «ЛНР», – зазначили у повідомленні.

Зазначено, що спецслужбовці блокували два банківські рахунки, на яких знаходилося понад 200 тисяч гривень.

«Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення інших рахунків, відкритих для фінансового забезпечення терористичних організацій», – додали у тексті.

Як повідомлялося, к січні голова РНБО Олександр Турчинов заявив, що використання викрадених з банків на Донбасі гривень – вже є злочином незалежно від того, яким чином вони опинилися у власника. Гроші помічені спеціальною фарбою.

Позначки: