В Одесі судді заявили про відвертий тиск і втручання облдержадміністрації в їхню роботу

10 Серпня 2012, 14:25

Крім того, судді категорично спростували поширену раніше заяву голови Одеської обладміністрації про тотальну корупцію серед суддів.

"У стилі емоційного пориву головою Одеської обласної державної адміністрації зроблено висновок фактично про тотальну злочинну діяльність суддів, а потім висловлено обіцянку за допомогою спеціальної комісії "предметно розібратися" з суддями … Слід прямо заявити, що всьому цьому передували факти неодноразових втручань в ході розгляду цивільних і особливо кримінальних справ з боку представників органів виконавчої влади, при цьому такі втручання та тиск на суди придбали форму відвертих грубощів і невігластва, чому є численні приклади", – відзначають судді.

"Тому, в тому числі і керівництву обласної державної адміністрації, необхідно використовувати правові важелі впливу на прийняті судами рішення", – наголошують судді.

Судді Одеської області вважають неприпустимим і небезпечним таку поведінку з боку представників однієї з гілок влади, бо вона не тільки грубо нехтує нормами Конституції та законодавства, а й підриває авторитет судової влади та державної влади взагалі, ініціативи президента України щодо зміцнення незалежності суду.

"У роботі судів, природно, є недоліки, але вони не є фактором, що переважає, над їх усуненням проводиться постійна робота", – підкреслили в своїй заяві судді.

Наприкінці липня глава Одеської обладміністрації Едуард Матвійчук  покликав до Одеси спеціальну комісію, яка повинна перевірити суддів Одеської області на предмет корупції. "До мене звертаються люди, обурені тим, що випадки, коли за рішенням судів отримують свободу" мажори ", хабарники, бандити, корупціонери, наркодилери, прийняли системний характер. Цьому буде дана відповідна оцінка. Я ініціюю направлення в Одесу відповідної комісії, яка перевірить роботу суддів. Вона проведе предметний розгляд і, я сподіваюся, що по кожному випадку будуть прийняті відповідні кадрові рішення. А обласна державна адміністрація має  та буде мати з цих питань найбільш жорстку позицію ", – підкреслив Матвійчку, акцентувавши, що найбільше його непокоїть ситуація з Апеляційним судом Одеської області.

Як повідомлялось, німецьке видання Neue Züricher Zeitung вказувало, що українська судова система прислуговує політичній владі.

Позначки: