В Одесі суд звільнив з-під варти Маркова

25 Лютого 2014, 22:48

Своє рішення він аргументував, пославшись на утримання розпорядження голови ВР України Олександра Турчинова від 22 лютого про повернення Маркову картки для голосування в парламенті і картки для отримання заробітної плати.

Капля сказав, що виходячи з даного розпорядження, Марков вважається депутатом Верховної Ради.

«Виходячи з цього документа, Маркова Ігоря Олеговича не можна тримати під вартою без рішення Верховної Ради», – сказав Капля.

Дане судове рішення оскарженню не підлягає, підлягає негайному виконанню.

Після проголошення вердикту, який суддя обмірковував більше двох годин в нарадчій кімнаті, присутні в суді (коридорах та залі) почали скандувати: «Ура!», «Перемога!», «Спасибі Каплі!».

Нагадаємо, що виконуючий обов'язки генерального прокурора України Олег Махніцький доручив виконуючому обов'язки міністра внутрішніх справ Арсену Авакову розібратися в ситуації в Приморському районному суді Одеси, де розглядалося питання про звільнення Маркова.

Прес-служба партії «Батьківщина» заявила, що голова ВР України Олександр Турчинов 22 лютого підписав розпорядження про повернення Ігорю Маркову картки для голосування в парламенті і картки для отримання заробітної плати.

25 лютого Приморський районний суд Одеси відмовлявся розглядати питання про звільнення Маркова у зв'язку з переведенням кримінального провадження у Крим. Прихильники лідера партії «Батьківщина» не хотіли йти з суду, погрожуючи розправою працівникам суду і штурмом СІЗО, де утримується Марков. Пізніше лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив, що Верховна Рада не відновлювала депутатські повноваження Маркова.

Як відомо, 12 вересня Вищий адмінсуд зобов'язав ЦВК позбавити мандата депутата Ради Ігора Маркова.

Спікер парламенту Володимир Рибак заявив, що з 20 вересня зарплата Маркову нараховуватися не буде, його картка для голосування заблокована.

22 жовтня в Одесі Маркову було вручено повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України – хуліганство.

23 жовтня суд обрав запобіжний захід для колишнього нардепа Ігоря Маркова у вигляді тримання під вартою до 20 грудня.

Йому інкримінується організація та побиття учасників пікету проти встановлення пам'ятника Катерині ІІ в Одесі у 2007 році. У ніч на 23 жовтня його перевезли в Київ.

10 лютого суддя Приморського району Одеси Олексій Капля ухвалив рішення залишити позбавленого депутатства Ігоря Маркова під вартою до березня 2014 року.

Позначки: