В Одесі сталися сутички на місці забудови біля знаменитого “будинку-стіни”

3 Вересня 2017, 17:26

В Одесі сталися сутички біля відомого "будинку-стіни" у Воронцовському провулку, де відбувається будівництво особняка. Про це пише Думская.

Як зазначається, активісти патріотичних організацій вже втретє раз влаштували акцію проти забудови. Вони спочатку мирно збирали підписи про зупинку будівництва, а потім почали громити його. Їм протистояли близько сотні поліцейських. Під час сутичок були застосовані кийки і сльозогінний газ. Приблизно 50 активістів змогли прорватися на об'єкт, вони демонтували паркан і розбирають другий поверх особняка. Одному з активістів упала на голову цеглина, його забрала швидка.

Як повідомила прес-служба поліції Одеської області, за фактом цих подій відкрите кримінальне провадження за ст.194 "Умисне знищення або пошкодження майна" та ст. 296"Хуліганство" Кримінального кодексу України. Унаслідок інциденту двоє цивільних осіб та один працівник поліції отримали незначні ушкодження. 

Активісти вважають, що забудова поряд із "будинком-стіною" знищить пам'ятку. Мер Одеси Геннадій Труханов вступився за забудовника, оскільки в нього начебто є всі необхідні документи.

Прибутковий будинок Г. Рафаловича, або ж "будинок-стіна", "плаский будинок", розташований у Воронцовському провулку, 4 в Одесі, є пам'яткою архітектури місцевого значення. Свою назву отримав тому, що з певної точки здається, ніби в нього лише одна передня стіна.