У навчаннях «Сі Бриз-2012» візьмуть участь півтисячі солдатів, а також два десятки кораблів та іншої військової техніки з 15 країн: Азербайджану, Алжиру, Бангладешу, Бельгії, Грузії, Італії, Ізраїлю, Канади, Молдови, Німеччини, Швеції, ОАЕ, Португалії, США, Туреччини та України. Цьогоріч навчання триватимуть до 21 липня.
На думку міжнародних аналітиків, миротворчі навчання "Сі-Бриз" завжди розглядалися, як виклик намаганням Росії домінувати в чорноморському регіоні. Хоча 1998 року одразу три кораблі російського Чорноморського флоту брали участь у "Сі Бриз". На нинішніх навчаннях російських учасників немає.
Нагадаємо, минулорічні навчання «Сі Бриз-2011» викликали дипломатичний конфлікт. МЗС Росії заявило, що захід в Чорне море для участі в українсько-американських навчаннях «Сі Бриз-2011» крейсера ВМС США «Монтерей», обладнаного протиракетною системою «Іджіс», викликає у Росії низку питань і показує, що США як і раніше ігнорують стурбованість Росії і демонстративно формують ту саму протиракетну конфігурацію, проти якої виступала Москва.
У свою чергу Держдепартамент США заявив, що вважає навчання «Сі Бриз – 2011» проявом тісного співробітництва США з України і надає Москві право залишатися при своїй думці.
Загалом у навчаннях за програмою "Партнерство заради миру" 2011 року взяли участь 17 країн. Протягом двох тижнів військові з Азербайджану, Алжиру, Бельгії, Великої Британії, Канади, Грузії, Кенії, Німеччини та Македонії відпрацьовували антипіратські стратегії.
Навчання проводяться з 1997 року, співзасновниками є Україна і США