На початку судового засідання адвокат Осмаєва Ольга Черток подала клопотання про повернення справи на додаткове розслідування.
За її словами, слідство допустило велику кількість помилок, і Осмаєв, а також другий підозрюваний Ілля П’янзін, відмовлялися від свідчень, які вони надали раніше.
"На відеозаписі, знятому під час затримання Осмаєва 5 лютого, видно, що у Осмаєва немає опіків після вибуху в квартирі і його просто били, аби вибити свідчення", – стверджує Черток.
Також адвокат зазначила, що на відеозаписі, де Осмаєв дає свідчення, він вживає не властиві для нього в побуті звороти мови, не кажучи вже про те, що допит проводився без адвоката.
Крім того, захист обвинуваченого зажадав призначити вибухотехнічну експертизу, щоб встановити, чи є речовини, знайдені в квартирі на Тираспольській в банках з-під "Кока-коли", вибуховими пристроями.
Крім того, за словами адвоката, необхідна дактилоскопічна експертиза, щоб встановити, кому належать відбитки пальців на банках, на ноутбуці, на двох радіостанціях, на комп'ютерній миші, знайдених в квартирі, і чи придатні вони для ідентифікації.
Після цього головуючий суддя Віктор Пислар відправився в дорадчу кімнату для ухвалення рішення. Пробувши там більше трьох годин, суддя відхилив клопотання захисту Осмаєва і призначив перший розгляд справи по суті на 24 грудня.
При цьому, за інформацією газети, до Осмаєва можуть бути подані цивільні позови з відшкодування матеріального збитку. Зокрема, на засіданні був присутній чоловік, квартира якого постраждала під час пожежі, що сталася в результаті вибуху. За інформацією видання, він має намір вимагати стягнення з Осмаєва 120 тис. грн.
Нагадаємо, 4 січня 2012 року в одній з квартир Одеси випадково вибухнула бомба, зібрана трьома молодими людьми, які проживали там. Один з них, громадянин Росії Руслан Мадаєв, загинув на місці, ще один росіянин, Адам Осмаєв, і громадянин Казахстану Ілля П’янзін, були затримані і зізналися співробітникам СБУ, що готували вибухівку для замахів на Путіна (тоді він займав пост прем'єр-міністра РФ) і главу Чечні Рамзана Кадирова.
За версією СБУ, замах вони готували за завданням лідера північнокавказьких бойовиків Доку Умарова.
Як з'ясувалося пізніше, сенсаційні зізнання Адам Осмаєв робив лише для того, щоб отримати термін в Україні, уникнувши таким чином екстрадиції до Росії.
Коли ж український суд вирішив все ж видати його Москві, Адам Осмаєв від своїх свідчень відмовився, назвавши при цьому виданого Росії Іллю П’янзіна "провокатором російських спецслужб".
Адам Осмаєв звернувся до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який прийняв його заяву до розгляду, тим самим перешкодивши його видачі Росії.