На церемонії відкриття були присутні представники російського консульства, а також федерального агентства «Росспівробітництво», яке відповідає за міжнародні відносини у гуманітарній сфері.
Представники РФ привезли у центр велику кількість літератури, серед якої підручники з російської мови та збірки російських народних казок.
Після урочистого відкриття всім відбувся святковий концерт.
З нагоди відкриття центру керівництво університету посилило охорону вишу. Крім звичних охоронців, вхід до вишу охороняли також представники «Війська вірних козаків чорноморських імені Хмельницького».
Як повідомлялось 6 грудня на відкритті подібного центру в Одеському національному університеті (ОНУ) імені Мечникова, яке відбулося за участю представників фонду "Русскій мір" і російського консульства, стався скандал.
Кілька десятків патріотично налаштованих студентів і декілька викладачів ОНУ висловили свій протест з цього приводу: підняли державні прапори, плакати, співали Гімн України і скандували «Слава Україні!». Протестуючих намагалися виштовхати із залу.
Як повідомлялось у жовтні президент РФ Владімір Путін подякував «соотєчєствєннікам» за збереження «русского міра» за кордоном, особливо в країнах СНД.
Нагадаємо у вересні прем’єр-міністрУкраїни Микола Азаров пообіцяв спеціальному представнику Президента РФ у зв’язках з країнами СНД Константіну Косачєву, що усіляко сприятиме «соотєчєствєннікам» в Україні.
Загалом, до категорії «соотєчєствєнніков» російське зовнішньополітичне відомство відносить 30 млн. осіб у світі, які пов`язані історичним корінням з Росією. На їхню підтримку та пропаганду ідей «Русского міра» у 2012-2014 роках уряд РФ планує витратити майже $46 млн.
У Росії діє програма переселення «соотєчєствєнніків» на історичну батьківщину, у межах якої у 2007-2011 роках до Росії повернулося близько 50 тис. осіб, з них 11% – з України.
Через загальне небажання соотєчєствєнніков повертатися на історичну батьківщину, программа провалилася.
Читайте також: Куди хочуть завести Україну «соотєчєствєнніки»?