В Одесі націоналісти провели акцію “Москва, покайся”

Акценти
24 Листопада 2012, 11:57

Учасники акції, яка пройшла в п’ятницю, тримали державні і партійні прапори, а також плакати "Москва, покайся за геноцид українців 1932-33 років!", "Московські дипломати, пам'ятаєте про Миколу Леміка – не заперечуйте Голодомор" та інші.

Виступаючи в ході акції, лідер облорганізації ВО "Свобода" Павло Кириленко, обраний до парламенту 7-го скликання, сказав, що "оскільки Росія вважає себе правонаступницею Радянського Союзу, отже, повинна також нести і відповідальність за лиходійства колишнього режиму".

Тому ми вимагаємо, щоб Україна змусила Кремль визнати те, що влаштований голодомор був геноцидом нашого народу", – пояснив він мету акції.

У зверненні до керівництва Генконсульства РФ в Одесі учасники акції зажадали не лише визнання геноциду, але й проведення судового процесу над комунізмом.

До учасників акції вийшов віце-консул Артем Байкін, якому Кириленко передав звернення представників одеської громади.

Микола Лемік у жовтні 1933 року застрелив емісара ОГПУ Андрія Майлова на знак помсти за голод 1932-33 років в Україні, в організації якого ОУН звинувачувала радянську владу.

Сьогодні в усіх обласних центрах України, 32 країнах світу, у селах та містечках українці прийдуть до пам'ятних знаків жертвам геноциду та запалять свічки в пам'ять мільйонів вбитих голодом. Цьогорічні заходи вшанування присвячені, зокрема, людям, які у 32-33 роках рятували співвітчизників від голодної смерті.

ФОТО: Думская.net

Позначки:
92