В Одесі ліквідували канал виведення в офшори коштів підприємців

15 Жовтня 2016, 14:32

В Одесі співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою припинили виведення в офшорні компанії грошей одеських комерсантів. Про це повідомив прес-центр СБУ.

Правоохоронці встановили, що місцевий бізнесмен виводив кошти підприємців-імпортерів через низку зареєстрованих офшорних компаній. Фіктивними фінансово-господарськими операціями він щомісяця "відмивав" приблизно $1 млн.

Зловмисника затримали під час отримання готівки від чергового "клієнта". Під час обшуків у його офісі  оперативники вилучили понад 2,7 млн грн у різних валютах, оргтехніку, реквізити, печатки закордонних банківських установ та офшорних компаній, а також платіжну документацію, яка підтверджує здійснення фінансових оборудок.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 209 (відмивання коштів) Кримінального кодексу України.

Як повідомлялося, Національний банк відкликав банківську ліцензію та ліквідував "КСГ Банк" за систематичне порушення законодавства щодо протидії відмиванню доходів. Також ЗМІ повідомляли. що Банк Італії має намір закрити італійську філію латвійського кредитора AS PrivatBank після виявлення порушень, що стосуються відмивання грошей.