В ОБСЄ занепокоєні блокуванням Росією інформаційних сайтів у Криму

2 Серпня 2016, 23:25

Старший радник бюро представника з питань свободи ЗМІ ОБСЄ Майк Стоун висловив занепокоєння порушенням прав користувачів на отримання і поширення інформації в інтернеті через блокування доступу до інформаційних сайтів. Так він відповів на запит щодо блокування ресурсу "Крим.Реалії" в анексованому Росією Криму.

"Я рекомендував державам гарантувати, щоб блокування і фільтрація, особливо в національному масштабі, здійснювалися тільки при виконанні умов статті 10 (2) Конвенції про захист прав людини. Взагалі, обмеження мають бути засновані на принципах законності, необхідності та пропорційності і відповідно до норм закону", – зазначив Стоун.

Він нагадав, що раніше висловлював стурбованість тиском влади на незалежних журналістів, у тому числі, рішенням Федеральної служби з фінансового моніторингу Росії опублікувати оновлений "список терористів і екстремістів", який включає в себе представників засобів масової інформації. До списку увійшли і кримські журналісти Микола Семена та Анна Андрієвська.

"Я часто розглядав питання недоліків антиекстремістського законодавства у Росії і висловив занепокоєння з приводу їх застосування, у тому числі, останніх вердиктів щодо журналістів", – зазначив Майк Стоун.

Нагадаємо, 1 серпня заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуґ заявив, що організація вимагає необмеженого доступу до всієї території сходу України.