Для переміщення людей і автомобілів через лінію зіткнення на Луганському напрямку необхідно відкрити повноцінний контрольний пункт в'їзду-виїзду. Про це заявив перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг під час візиту на Донбас, повідомляє українська сторона СЦКК.
«Під час свого чергового візиту на Донбас, який триватиме до 11-го серпня перший заступник Голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг зазначив, що для переміщення людей та автомобілів через лінію зіткнення на Луганському напрямку необхідно відкрити повноцінний контрольний пункт в’їзду-виїзду. На сьогоднішній день для сполучення між Луганською областю та ОРЛО функціонує лише один єдиний пішохідний КПВВ «Станиця Луганська» по мосту через річку Сіверський Донець», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Окупанти категорично відмовляються розблокувати роботу КПВВ "Золоте" – Слободян
Спостерігачі місії на Донбасі
Також зазначається, що Хуг особисто пройшов по мосту пішки з багажем у 35-градусну спеку та пересвідчився, що він давно потребує ремонту, а сам перехід по ньому за складних кліматичних умов доволі важкий.
«Українська сторона в повній мірі підтримує необхідність позитивного вирішення питання щодо відкриття майже повністю готового до роботи КПВВ «Золоте» поблизу міста Попасна, яке дозволить перерозподілити частину пасажиропотоку та в значній мірі розвантажить КПВВ «Станиця Луганська», значно покращивши тим самим гуманітарну ситуацію в регіоні. Крім того, відкриття КПВВ «Золоте», дозволить провести якісний ремонт мосту на КПВВ «Станиця Луганська», технічний стан якого загрожує безпечному пересуванню по ньому мирного населення», – наголошується у повідомленні.
Крім того, повідомляється, що українська сторона СЦКК неодноразово зверталася до російської сторони СЦКК щодо сприяння у відкритті КПВВ «Золоте», але і досі, будь-яка реакція керівництва ОРЛО на ці звернення відсутня.
«Свідоме блокування вирішення цього питання свідчить про те, що керівництво ОРЛО продовжує цинічно ігнорувати інтереси цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення, демонструє зацікавленість у погіршенні гуманітарної ситуації в регіоні та прагне подальшого загострення протистояння на Донбасі», – підсумували в СЦКК.
Як відомо, українська сторона не одноразово заявляла про готовність відкрити КПВВ, востаннє почати пропускати громадян і автівки збиралися до 10 грудня 2016 року.