В ОБСЄ заявили, що 90% порушень у зоні АТО відбулися на окупованій території

4 Лютого 2016, 11:36

Дев’ять з десяти порушень у зоні АТО відбуваються на територіях, контрольованих бойовиками. Про це заявив заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг під час інтерв’ю виданню "Українські новини".

За його словами, місця загострень на Донбасі співпадають з місцями, де обмежили пересування представників СММ.

«Тому, якщо хтось не дозволяє нам вільно пересуватися, він суперечить не тільки нашому мандату, але й Мінську. На сьогодні, більшість порушень відбувається на території, яка не контролюється урядом – понад 90%. Якщо ви подивитеся на карті місця, де відбуваються зіткнення і співставите з тими, де нам обмежують свободу пересування – вони співпадуть», – сказав Хуг.

«Де б не були бойові дії, у нас є труднощі, які нам нав'язують. І у цього може бути тільки одна причина – ті, хто нам забороняють, не хочуть, щоб ми бачили, що відбувається за цим місцем, в якому нам перегороджують дорогу», – додав він.

Хуг нагадав, що місія все одно може спостерігати за територіями, на які їх не пустили, за допомогою безпілотників. Він навів приклад, коли бойовики не пустили спостерігачів в село Тернове на півдні Донецької області і система спостереження зафіксувала там велику кількість бронемашин, зокрема – 40 танків і 35 артилерійських знарядь.

Він підкреслив, що сама наявність цієї зброї в тому місці не є порушенням, оскільки вона розташована за лінією розмежування, однак недопуск туди спостерігачів порушив Мінські домовленості.

У зв'язку з цим він закликав усі сторони, зокрема тих, хто контролює непідконтрольну українському уряду територію, надати місії доступ до всіх територій, включаючи ділянку кордону між Україною і Росією, яка не контролюється урядом.

Хуг зазначив, що спостерігачам рідко вдається потрапити на кордон, особливо в Луганській області.

Нагадаємо, раніше журналіст Андрій Цаплієнко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що встановлені місією ОБСЄ камери на вишках біля Широкиного знаходяться в тилу українських військових і спостерігають лише за ними. При цьому фіксувати позиції бойовиків, які знаходяться за 3,5 км, камери не можуть. Зазначалося, що бойовики не дозволили СММ ОБСЄ встановити подібні камери. Також журналіст вказав на те, що відеосигналом з камер ОБСЄ може скористатися противник.

Водночас у Генштабі повідомили, що після втсановлення камер ситуація під Широкиним значно поліпшилася.

Також нагадаємо, 2 лютого Штаб АТО висунув ОБСЄ звинувачення у зв'язку з ескалацією на Донбасі через бездіяльність СММ.