Переселенці, які перебувають у транзитному пункті в Лисичанську Луганської області, стверджують, що з 1 листопада не отримують жодного харчування, окрім хліба, який передають представники українського Червоного Хреста. Про це йдеться у звіті ОБСЄ, оприлюдненому 5 листопада.
Згідно з повідомленням, спостерігачі ОБСЄ відвідали транзитний пункт у Лисичанську, де поспілкувалися з переселенцями, які поскаржилися, що з 1 листопада не отримують жодного харчування, окрім хліба від представників українського Червоного Хреста.
«Деякі з них заявили, що не можуть прогодувати свої сім’ї», – зазначили в ОБСЄ.
Крім того, один зі співрозмовників повідомив спостерігачам, що у місцевій адміністрації йому порадили знайти собі житло, мотивуючи це тим, що перебування в транзитному центрі є тимчасовим. Водночас в ОБСЄ зазначили, що переселенці в питанні забезпечення житлом покладаються на державу, посилаючись на постанову Кабміну №505, яка передбачає щомісячну адресну допомогу переселенцям для забезпечення основних потреб.
Крім того, представники ОБСЄ відвідали Марківський район у Луганській області, розташований практично на кордоні з РФ.
«Голова місцевої адміністрації повідомив представників моніторингової місії, що ситуація на кордоні залишається спокійною і жодних інцидентів не зафіксували. Він повідомив, що наразі в районі зареєстрували 2 тисячі переселенців, серед яких 340 дітей шкільного віку. За оцінками співрозмовника, на території Марківського району проживають ще 5 тисяч незареєстрованих переселенців. Близько 120 внутрішньо переміщених осіб вже працюють – в основному в сфері сільського господарства та вчителями в місцевих школах», – повідомили в ОБСЄ.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про відкриття семи транзитних пунктів для переселенців із зони АТО. Один із них – в Лисичанську на Луганщині.
Як відомо, чиновників Лисичанська підозрювали у торгівлі ліками з гуманітарної допомоги переселенцям.