Діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль і генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер привітали звістку про обмін полоненими і затриманими на Донбасі й закликали сторони нарощувати цей імпульс для досягнення подальшого прогресу у мирному врегулюванні кризи на Донбасі. Про це йдеться у спільній заяві Кнайсль та Гремінгера.
"Дозвіл такій значній кількості людей, які пройшли з обох сторін, повернутися додому до Нового року і православного Різдва – це дуже втішна подія. Сьогоднішній обмін – це не лише гуманітарний акт, а й корисний крок у справі зміцнення довіри", – заявила Кнайсль.
Вона закликала сторони продовжувати їх зусилля, спрямовані на поліпшення життя людей, безпосередньо зачеплених конфліктом.
Генсек організації Гремінгер у свою чергу підкреслив, що такі поетапні кроки, як сьогоднішній, можуть принести значні відчутні результати. Він також звернув увагу на те, що "такий прогрес є результатом невпинної роботи Тристоронньої контактної групи і демонструє важливість цього формату" і підкреслив важливість того, щоб сторони продовжували працювати з ТКГ з метою досягнення сталого прогресу на шляху до миру.
Обидва дипломати заявили, що сьогоднішній обмін полоненими, разом з меншою кількістю порушень режиму припинення вогню протягом останніх кількох днів, є кроком вперед.
"Проте, це лише один крок, а багато інших ще попереду", – зазначили Кнайсль і Гремінгер і вкотре закликали забезпечити справжнє припинення бойових дій найближчого дня в рамках повного виконання мінських домовленостей.
Як повідомлялося, у середу, 27 грудня, відбулося звільнення українських заручників. Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» – поблизу Горлівки, на тимчасово непідконтрольній території. За даними віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час обміну було звільнено 73 українці. Крім того, Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку для обміну. Інші відмовилися від обміну з низки причин.
Тим часом у СБУ заявили, що в полоні бойовиків на Донбасі досі залишаються заручниками 103 особи.