В ОБСЄ розповіли подробиці засідання Тристоронньої контактної групи

15 Грудня 2015, 19:39

На переговорах Тристоронньої контактної групи з України в Мінську у вівторок був сформований неофіційний робочий документ з питань амністії учасників бойових дій на Донбасі. Про це заявив спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік.

«Вже є неофіційний робочий документ з питань амністії. Він сформований за пропозицією сторін і підлягає обговоренню надалі», – сказав М.Сайдік.

Він додав, що на переговорах у вівторок сторони обговорювали «модальність спільних виборів в «ДНР і ЛНР».

«Розмова йшла про звільнення ув'язнених (полонених – Ред), особливо хворих і поранених. Крім того, обговорювалася можливість пошуку зниклих безвісти», – заявив Сайдік журналістам у Мінську.

Він зауважив, що сторони погодилися продовжити переговори з даних питань найближчим часом.

«Цьому мають сприяти обмін інформацією між сторонами та сприяння Міжнародного товариства Червоного Хреста», – уточнив він.

"Великий крок вперед зроблений в питаннях гуманітарного розмінування. Підгрупа з питань безпеки зуміла погодити 12 пріоритетних ділянок для розмінування", – сказав він.

"Процес розмінування відбуватиметься під контролем Спільного центру з контролю і координації, а також ОБСЄ", – додав він.

За словами Сайдіка, підгрупа обговорювала питання реалізації угоди про відвід важких озброєнь і танків, а також артилерії, включаючи міномети.

Темою переговорів стало також дотримання режимів повного припинення вогню.

Нагадаємо, стали відомі результати зустрічі Тристоронньої контактної групи.