В ОБСЄ розкритикували виборчу систему США

10 Листопада 2016, 08:41

Правила проведення виборів у США ускладнюють боротьбу за президентську посаду незалежним кандидатам і представникам третіх партій. Про це йдеться в заяві місії ОБСЄ, яка спостерігала за процесом волевиявлення.

"Зміни у правилах роблять скрутною для кандидатів з третіх партій або незалежних кандидатів реєстрацію для участі в президентських виборах у всіх штатах", – наголошується в заяві.

Однак, на думку спостерігачів, "динамічна і яскрава кампанія продемонструвала прихильність до дотримання фундаментальних прав і свобод".

У документі наголошується, що не у всіх американських штатах дозволено доступ міжнародних спостерігачів.

"298 спостерігачів стежили за виборами в 932 виборчих дільницях у 33 штатах. Спостерігачі не могли повністю стежити за процесом голосування у 73 виборчих дільницях у 19 штатах", – підкреслюється в повідомленні.

Як повідомлялося, кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп став 45-м президентом США, набравши 279 голосів із 270 необхідних. Головний опонент Трампа, представниця від демократів Хілларі Клінтон (яка набрала 215 голосів), зателефонувала йому й визнала свою поразку.Європейські політики, коментуючи перемогу Трампа, не приховують своєї розгубленості.

Клінтон, виступаючи після прихильниками після своєї поразки, висловила сподівання. що Трамп стане успішним главою держави.