В ОБСЄ розкритикували роботу Тристоронньої контактної групи

3 Серпня 2016, 23:27

Перший заступник голови Cпеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Александер Хуг заявив, що попри регулярні зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську для вирішення конфлікту на Донбасі, сторони жодного разу не порушували питання порушень режиму припинення вогню. Про це він сказав у інтерв'ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому у середу, 3 серпня. 

«Обговорення порушень режиму припинення вогню просто не відбувається. Жодне з десяти тисяч порушень, а також жодне з обмежень нашої свободи пересування як спостерігачів не стає предметом дискусії», – наголосив представник ОБСЄ. За його словами, безкарність стає поштовхом для нових порушень. Хуг закликає сторони покласти край такій ситуації, для чого необхідно чітко визначити, звідки і ким був випущений кожен конкретний постріл.

Він також занепокоєний безпекою членів СММ: кількість інцидентів за участю спостерігачів зростає зі збільшенням напруженості на лінії розмежування, їхню свободу пересування обмежують, трапляються і напади на патрулі. «Їх не розслідують. І це треба змінювати в першу чергу», – наголосив Хуг. Представник СММ додав, що їхнє право вільно переміщуватися Донбасом надане не скільки мандатом від ОБСЄ, скільки узгоджено перемовниками у Мінську.

Як повідомлялося, під час переговорів Тристоронньої контактної групи у Мінську, які відбулися 3 серпня, йшлося про важливість припинення вогню на Донбасі, також порушувалися питання звільнення заручників, відкриття КПВВ у Золотому та обговорювалися випадки агресії по відношенню до співробітників СММ ОБСЄ. 

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську заплановане на 26 серпня.