В ОБСЄ підтвердили справжність фотографії зі спостерігачами СММ на весіллі бойовиків у Стаханові

7 Квітня 2016, 14:46

Фотографія, на якій представники СММ ОБСЄ на Донбасі зафіксовані під час святкування весілля разом із бойовиками, справжня та зроблена у 2015 році. Таку інформацію підтвердили у прес-службі СММ ОБСЄ.

Там зазначили, що сфотографовані працівники більше не є учасниками місії, а інцидент названо «одиничним».

«СММ ОБСЄ шкодує про даний інцидент. Хоча спостерігачі не відвідували весілля як таке, фото чітко вказує на помилкове рішення з їхнього боку. Ці спостерігачі більше не працюють у місії. Спеціальна моніторингова місія – це місія, яка здійснює неупереджений моніторинг та надає звіти. Вона суворо слідкує за тим, щоби спостерігачі дотримувалися кодексу поведінки, який передбачає, зокрема, неупередженість та об'єктивність. Непрофесійна поведінка спостерігачів на фото є одиничним випадком, що не має кинути тінь на репутацію інших членів місії», – йдеться у тексті.

Слід зазначити, що раніше згадані фотографії на сторінці у мережі Facebook опублікував журналіст «Громадського» Євген Спірін. Він зазначив, що на світлинах зображено весілля доньки бойовика Володимира Тимофєєва, якого ще називають «Стахановський Бабай» (оригінал допису). Працівник СММ ОБСЄ, скоріше за все, перший ліворуч, а жінка у жилеті ОБСЄ – Євгенія Зімич – завідувач кафедрою перекладу в одному з вишів Луганська. Вона не є працівницею СММ.

Читайте також: Замголови СММ ОБСЄ в Україні: У звітах ми не даємо висновків з міркувань об’єктивності